Blog

Традиційне весілля у Львові

By

Традиційне українське весілля вражає своєю насиченістю: багато обрядів, що мають глибоке коріння, проводяться і зараз, не дивлячись на те, що третє тисячоліття переповнене сучасними технологіями. Краса кожного з них незмінна, все більше молодят сьогодні використовують бодай один з обрядів на весіллі у Львові.

Підготовка до весілля

У традиції українського весілля можна закохатися одразу. Одна з них, яку можна сміливо назвати навіть ритуалом, – прихід сватів (старших чоловіків з родини нареченого) у будинок майбутньої дружини. Тут прекрасно все – і розмови, і особливі страви, що ставлять на стіл, і, звичайно ж, гарбуз, якщо молодик його заслужив. Цікаві подробиці стосуються подарунків, а також традиційного розрізання хлібини наприкінці сватання, що символізує домовленість з обох сторін.

Традиційне весілля у ЛьвовіНе менш цікавий ще один довесільний обряд – оглядини. Дивлячись на назву, можна здогадатися, що у ході його наречена мала показати себе з кращої сторони – яка вона господиня, рукодільниця. Величезну роль тут грає майбутня свекруха, адже саме вона оцінює свою невістку. Якщо оглядини завершилися добре, розпочинають заручини – ще один обряд, що прийшов до нас із давніх давен. Головна його дія – перев’язування двох рук рушником, отже віднині це пара!

У «Варшаві» зможуть організувати українське весілля, традиції якого широко відомі. Ми запропонуємо доречне меню ресторану та оздоблення банкетного залу, а також внесемо традиційні обряди у сценарій святкового вечора.

До передвесільних традиційних подій відносять і дівич-вечір. Отже, наречена збирає подруг, аби попрощатися зі своїм дошлюбним життям. У давні часи цей вечір проводили у лазні, до обов’язкових обрядів належало омовіння нареченої. Дівчина ж повинна була трохи погорювати й поплакати, але так, щоб на ранок очі її не були червоними від сліз. Також визначною традицією є плетіння гілочки зі стрічками – наречена робила її у цей же вечір, а потім встановлювали гілку на столі молодят.

Львів – сучасне європейське місто, але українські традиції тут шанують та поважають. З покоління у покоління їх передають, а найбільш цікаві на Львівщині обов’язково включають у сценарії свят.

Традиційне весілля у ЛьвовіВажливі події у день весілля

Початком самого весілля в давнину вважали викуп. Ця традиція існувала навіть у радянські часи, а зараз вона є окрасою святкового дня – гумор, подекуди навіть хитрість, гарний настрій всіх учасників викупу задають тон весіллю. Хороший наречений не шкодує грошей для своєї красуні, яку забирає з батьківської хати, а родичі та друзі з її боку вміють ці гроші отримати. Але відкупитися купюрами не вийде, адже наречений має продемонструвати свої якості – розумові, фізичні тощо.

Українське весілля у Львові можна організувати дуже цікаво, якщо взяти у програму такі обряди:

  • Поливання води під ноги молодятам.
  • «Чоботи» за участю нареченого та його тещі.
  • «Хліб – сіль».
  • Традиційне розплітання коси нареченої.

Весільний рушник та коровай

Одна з українських традицій, яка успішно інтегрується навіть у сучасні стилі – рушник та коровай. Перший вишиває наречена (сьогодні це вже не завжди так), а другий випікає мама, вкладаючи у ритуальну хлібину свою душу та побажання парі. У парі вони складають символ щасливого життя у достатку. На короваї викладають фігури з тіста – колосся пшениці, листки калини, кільця. Кожна фігурка символічна, а кожна господиня в Україні мріє спекти найкрасивіший коровай у світі.

Традиції українського весілля дозволяють зробити свято незабутнім, красивим та пам’ятним. Звертайтесь до нас у «Варшаву», і ваше весілля буде яскравим та цікавим, ми проведемо його у Львові у кращих традиціях!