Blog

Чим корисна соляна кімната: переваги природного методу оздоровлення

By

Галотерапія — це один із методів фізіотерапії. У його основу покладено застосування штучно створеного мікроклімату, близького за параметрами до умов підземних соляних печер.
Позитивний ефект від перебування в них помітили ще кілька тисяч років тому. Користь соляної кімнати полягає в системному впливі на людський організм. Тож штучні соляні печери стали надзвичайно популярними. Якщо вас цікавить соляна кімната у Львові, то запрошуємо відвідати готельно-ресторанний комплекс «Варшава».

Як лікує сіль у соляних кімнатах

соляна кімнатаСпеціально обладнані приміщення називають галокамерами або соляними кімнатами. Вони мають покриття, яке допомагає підтримувати показники вологості та температури. Керований мікроклімат відтворюється за допомогою медичного обладнання, яке насичує повітря частинками сольового аерозолю розміром 1–5 мк в необхідній концентрації та підтримує її на рівні від 14 до 20 мг/м3.

А як же застереження про те, NaCl — це «біла смерть»? Для початку відзначимо, що організм дорослої людини містить приблизно 300 г солі. Вона необхідна для підтримання різноманітних життєво важливих функцій:

 • іони хлору та натрію відтворюють оптимальний баланс PH у клітинах шкіри та інших тканин організму;
 • сіль входить до складу лімфи та крові, саме тому сольові розчини використовують при обезводненні, інтоксикації, при значних крововтратах;
 • хлорид натрію стимулює секрецію слини та шлункового соку, сприяє якісному перетравлюванню та засвоюванню їжі, підвищує апетит;
 • перешкоджає згущенню крові та утворенню тромбів, попереджає виникнення інфарктів та інсультів.

Але є велика різниця між тією сіллю, яка дійсно необхідна для покращення роботи організму, і тією, що ми переважно вживаємо в їжу. Значної шкоди здоров’ю завдає рафінована поварена сіль, яка пройшла багатоступінчате очищення та хімічну обробку. Вона найдешевша та найбільш розповсюджена, нею перенасичені продукти харчування. Більш вартісною та корисною є натуральна морська сіль, необроблена кам’яна, гірська. Саме такі її види використовують у галокамерах.

Чим корисні сольові печери

соляна кімнатаПід час перебування в галокамері мікрочастинки солі проникають у найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, осідають на шкірі. Вони чинять імуномодулюючу, бронходренажну, протизапальну дії. Сіль також має виражений позитивний вплив і на шкіру. Пригадайте, як покращується її стан після перебування на морських курортах. Показання до відвідування соляної печери є наступними:

 • бронхіальна астма поза періодом загострення;
 • рецидивуючі бронхіти;
 • алергічні захворювання дихальних шляхів;
 • період відновлення після перенесених гострих респіраторних вірусних інфекцій;
 • бронхіт курців;
 • захворювання лор-органів;
 • шкірні патології, у тому числі й хронічні (нейродерміти, псоріаз, екзема, вугри, дерматити, надмірна сухість, знижений тонус, подразнення);
 • синдром хронічної втоми;
 • неврози, депресії.

Відвідування соляних кімнат є корисним і для дітей. Проведення часу в приємній обстановці сприяє покращенню самопочуття та настрою. Для отримання ефекту спеціалісти рекомендують пройти 10–15 сеансів тривалістю 40–50 хвилин кожен.

Даний метод фізіотерапії має й деякі протипоказання. Це страх замкненого простору, гострі періоди хвороб, захворювання нирок, інтоксикація організму, підвищена температура тіла, туберкульоз, кровохаркання, хронічна серцева недостатність, злоякісні пухлини або підозра на їх наявність, деякі системні захворювання.