Blog

Що таке римська лазня: особливості проведення процедур

By

Банні традиції притаманні багатьом народам світу, оскільки позитивний вплив таких процедур на організм є очевидним. Римська сауна — це, перш за все, засіб від багатьох хвороб та спосіб розслабитися, провести приємно час.
Такі заклади користуються надзвичайною популярністю. Якщо вас цікавить римська сауна у Львові, то на вас чекають у готелі-ресторані «Варшава». Ми забезпечимо найкращий сервіс та гарантуємо незабутнє проведення часу. Також у нас є ресторан з прекрасною кухнею та сучасні комфортабельні номери, де можна зупинитися на ніч.

Особливості римської сауни

Що таке римська лазняБагатьох цікавить, що таке римська лазня та чим вона відрізняється від, наприклад, фінської або руської лазні. У Древньому Римі терми виникли за грецьким зразком і швидко стали центрами суспільного життя. Це були розкішні будівлі з мармуру, прикрашені мозаїками, колонами, бронзою. Вони складалися з декількох приміщень, де розташовувалися купелі з водою різної температури, місця для занять спортом, для масажу, культурного відпочинку тощо.

Сучасна римська парна — це приміщення з мармуровими лежаками, які підігріваються зсередини. Від інших типів бань римські терми відрізняються тим, що вологість повітря в них наближається до 100%. Використання різноманітних ароматичних масел та трав’яних настоїв сприяє додатковому розслабленню.

Температура вологого повітря підтримується на рівні 45–60 ˚С. За таких умов тіло прогрівається поступово, не обпікаючись. Римська терма — це альтернатива для тих, хто погано переносить сауни з високими температурами та сухим, розжареним повітрям. Такі процедури не мають протипоказань навіть для гіпертоніків та жінок. Це те, чим відрізняються римські лазні, бо в більшість інших закладів такого типу людям з підвищеним тиском та хворобами серця вхід заборонено. Відвідувати римські терми не можна лише у випадку гострих стадій хвороб та інших серйозних проблем зі здоров’ям.

Чим корисна римська сауна

Відвідування римських терм, як наголошували й самі їх винахідники, — це свято не лише для тіла, а й для душі. Після таких процедур з’являється відчуття неймовірної легкості, приємної втоми, а опісля — бадьорості. Римська лазня дуже корисна, її відвідування сприяє:

 • дуже активному потовиділенню, під час якого з організму виводяться шлаки та інші токсини;
 • усуненню тонусу м’язів, фізичної та психічної напруги;
 • розрідженню та виведенню мокроти з дихальних шляхів завдяки вдиханню вологого повітря;
 • розм’якшенню та видаленню змертвілих клітин шкіри;
 • стимуляції кровообігу;
 • покращенню трофіки тканин;
 • розчиненню та виведенню солей;
 • підвищенню пружності шкіри;
 • виведенню зайвої рідини з організму, усуненню набряків та ін.

Систематичне відвідування римськоі лазні сприяє підвищенню імунітету, покращенню самопочуття.

Підготовка та правила відвідування римської сауни

Що таке римська лазняДля початку принципово важливо виконати фізичні вправи. Задля них в античних римських термах відводилося навіть спеціальне приміщення. Це має бути розминка з нахилами, потягуваннями, розтяжками. Вона допоможе підготувати м’язи до розслаблення.

В римських саунах замість мила користуються маслами. Вони, відкриваючи пори та проникаючи вглиб шкіри, виводять назовні велику кількість токсинів. Замість звичайної губки візьміть волосяну щітку. Нею швидко та ефективно очищують шкіру, роблять масаж.

Банні процедури проводяться з дотриманням таких правил:

 • до парної роблять не більше 3 заходів по 15 хвилин;
 • перерва між заходами — 20–30 хвилин;
 • через високий ризик зневоднення (сильне потовиділення) рекомендується вживання великої кількості рідини, яка не має бути холодною;
 • до та під час процедур небажано вживати їжу, оскільки це створює додаткове навантаження на організм.

Процедури у римській лазні добре поєднуються з масажем з використанням різноманітних масел, контрастними водними процедурами тощо. Ми розібралися у відмінностях римської лазні, тож чекаємо на вас у готелі-ресторані «Варшава». Ви варті на такі подарунки для себе! То чому б їх не робити частіше?